2012. március 31., szombat

GYÓGYNÖVÉNYEK és HATÁSUK













Bodza
A tisztelet gyógynövénye
Kiváló izzasztó, megfázás idején torokfertőtlenítő, vese-, tüdő-tisztító.
A fiatal fakéreg és gyökér jó vizelet és hashajtó. Ugyan ilyen hatást érhetünk el a bogyójából készült lekvárral. Vitamintartalmánál fogva tisztító, ezért immunerősítő hatása jelentős. Virága a tisztító teák alapanyaga. Fő erénye a nagy mennyiségű flavonoid tartalom. Bogyója: fájdalomcsillapító és hashajtó.

Csipkebogyó
A C –vitamin-gyár
Magas C-vitamin tartalma miatt értékes növényünk. Tízszer annyi a C-vitamin tartalma, mint a citromnak. Leginkább megfázásos időszakban kedvelt ital. Lázra, hörghurutra vese és húgyuti panaszokra antibiotikumként gyulladásgátlóként alkalmazható.

Fecskefű
Felveszi a harcot a szemölcsökkel
Fokozza a kiválasztó szervek működését, ezért lerakódásos betegségeknél (úgymint reuma, köszvény) jó eredménnyel alkalmazható. Szemölcsirtó hatása a legismertebb, de nehezen gyógyuló sebek behegedésében is fontos szerepet játszik.

Fekete nadálytő
Csontforrasztó, izomgyógyító növény
Külső használatra: nehezen múló reumás fájdalom, ízületi duzzanat kezelésére, vállfájdalomra, megerőltetett izomra, ínhüvelygyulladásra, zúzódásokra. Csonttörésnél elősegíti a hegesedést, regenerálódást. Hámosító és sebgyógyító hatása kiváló.

Hársfavirág
Az aranyló méz fája
Köhögéscsillapítóként, meghűléses esetekben izzasztóként, köptetőként alkalmazható. Segít a szervezetnek átvészelni a betegségeket, tisztító hatása révén felgyorsítja azok lefolyását. Virágát leforrázva teaként alkalmazzuk. Virágpora kiváló minőségű méz készítését teszi lehetővé a méhek számára. Télen egy kanál hársfaméz aranyat ér az immunrendszernek.

Kamilla
Minden bajunkra gyógyír
A legváltozatosabb bajunkra hoz enyhülést. Legalapvetőbb a gyulladáscsökkentő hatása. Az egész emésztőrendszer gyulladásos betegségei kezelhetők vele. Külsőleg is nagyon megbízható segítséget nyújt. Bőrünk sebeit, száraz viszketését, körömágyunk gyulladását,a fertőzés elterjedését kiválóan megakadályozza, gyógyítja. Vese és húgyuti betegségek esetén, menstruációs görcsök enyhítésére is használhatjuk. Közreműködik testi-lelki harmóniánk fenntartásában.

Körömvirág
A bőr szépségéért és egészségéért
Ellenszere a bőrproblémáknak: sebeknek, ekcémának, fekélyeknek, csípéseknek, allergiás eredetű bőrduzzanatoknak. Száraz bőr kiváló ellenszere. Hámosító, gyulladáscsökkentő. Alkalmas még visszérduzzanatok, visszérgyulladások felületi kezelésére.(napégésre is)

Levendula
A testi-szellemi nyugalomért
Nyugtalanság, depresszió, rossz alvás, belső feszültség, migrénes fejfájás, idegesség.(Rugalmassá teszi bőrünket,igazi ellazulást biztosít.)

Vadgesztenye
Gyógyítja a visszeres lábat
Összehúzó hatással van az érfalakra, ezért visszérgyulladás, trombózis, ödémásodás, zúzódás esetén jól alkalmazható.

Zsálya
Lehelet frissítésére is használhatjuk
Nyugtatóan hat a szervezetre. Természetes antibiotikum. Belsőleg: száj-torokfertőtlenítésre. (erősíti a fogínyt)





A LÓTUSZ SZIMBÓLUMA


A víz fölé emelkedő fehér tavirózsák, rózsaszín és kék lótuszvirágok mindenütt megragadták az emberek képzeletét; ösztönösen érezték, hogy itt valami többről van szó, mint csak egy szép virágról. Különféle fajtái kiemelkedő szerepet játszanak a szent és a profán irodalomban. Gyakori szimbólum a művészetben, különösen Indiában, Egyiptomban és Kínában.       

A lótuszvirág a vizek, a teremtés, a világmindenség és a lélek jelképe, az élet születése, a sötét mélyben rejtőző csíra kibontakozása, félistenek születési helye, örök élet, lelki fejlődés. A Himalája hegység, a világ tartó pillére nem más, mint a világlótusz szára és magtokja; az egyes világrészek pedig úgy veszik körül, mint a lótuszvirág szirmai.

 A buddhizmus megjelenésével Kínában új jelentés társult a lótuszhoz. A buddhizmus szent növényeként (a nyolc kincs egyike), a buddhista egyház jelvényévé vált.

Indiában a lótuszt tartják a virágok legnemesebbjének, külön neve van a bimbónak, a virágzó és elvirágzott lótusznak, amely egyben a múlt, a jelen, s a jövő, tehát együtt a múló idő jelképe a brahmanizmusban, innen vált a tiszta tanítás jelképévé a buddhizmusban.

Buddha trónja is lótusz, a bimbók a bodhiszattvák, a kinyílt virág pedig magának Buddhának a jelképe.

 Kínában úgy tartják, hogy a lótusz a 4. holdhónap 8. napján virágzik, ez a nap ugyanis Buddha születésnapja.

Indiában a lótusz a születés női szervét idézte emlékezetbe, és az istenanyát személyesítette meg. A kozmikus lótusz, mint teremtő öl, mint az isteni elv tartózkodási helye vagy forrása, különleges szakrális erőként szerepel.

 A termékenység lótusz-istennőjének kultusza széleskörűen elterjedt az indiai földműves-kultúrákban. Csupán az óind nyelvben több mint száz neve van a lótusznak, többnyire a víz vagy a virág motívumával kapcsolatban.

 A kozmikus lótusz a teremtést jelképezi, a világ keletkezését az ősvizekből vagy pusztaságból, amelynek közepén az alvó Vishnu nyugszik.

 Kínában a lótuszt szent növényként tisztelték már a buddhizmus elterjedését megelőzően is. A taoista hagyományban a nyolc halhatatlan egyikét, a nemes szívű szüzet kezében a "nyíltszívűség virágával", a lótusszal, illetve lótusz-elemekkel díszített jogarral szokták ábrázolni.

 "A fehér lótusz idillje" c. könyv tartalmára gondolva asszociálhatunk még a csakrák közül a hetedikre, a koronacsakrára is, amely központ a fejtetőn található, és az indiai könyvek ezerszirmú lótusznak írják le.

ILLÓOLAJOK és GYÓGYFÜVEK






Bazsalikom - Tisztítja a fejet

Alvászavarra: készítsen 10 csepp bazsalikomolaj és 100 ml szezámolaj keverékéből masszázsolajat. Minden este, lefekvés előtt körkörös mozdulatokkal masszírozza meg teáskanálnyival a lábfejét. Lazít és mozgósítja a reflexzónákat. A talpát –lábujjaktól a sarokig- erőteljes mozdulatokkal többször simítva végig.

Lüktető fejfájásra: azonnali segítséget jelent, ha két csepp bazsalikomolajat szétken az ujjhegyein, és a nyaktőtől lefelé haladva végighúzza őket a csigolya mellett. Vagy: cseppentsen 2 csepp bazsalikomolajat egy kockacukorra, és hagyja szétolvadni a szájban.

Stresszes hajhullásra: a bazsalikomolajos fejbőrmasszázs fokozza a vérellátást, és erősíti a hajhagymákat. Cseppentsen 2 csepp bazsalikomolajat az ujjhegyre, és laza, körkörös mozdulatokkal dörzsölje két percig a fejbőrt. Akkor igazán hatásos, ha egy hónapig naponta elvégzi, utána pedig hajat mos.

Boróka - Vízhajtó, méregtelenítő, csökkenti a narancsbőrt

Narancsbőrre: a problémás helyeket naponta dörzsölje be borókasziruppal. Elkészítése: 10dkg borókabogyóra öntsön annyi 70 %-os alkoholt, hogy ellepje. Hagyja két hétig állni, majd szűrje le, és nyomja ki a bogyókat. Minden kezelés után kenje be testápolóval a bőrt, mert az alkohol kiszárítja.

Izomlázra: amikor megérzi az izomláz első jeleit, azonnal vegyen borókafürdőt. Fokozza a vérkeringést, amitől csökkenni fognak a fájdalmak. Keverjen össze 8-10 csepp borókaolajat 4 evőkanál mézzel, és öntse a fürdővízbe. Legalább tíz percig maradjon a kádban.

Hideg lábakra: a forró lábfürdő melegíti fel leggyorsabban a testet. Különösen hatásos, ha a vízbe 10 szem szétnyomott borókabogyót is dob. A lábfürdő tíz-húsz percig tartson. Ezután néhány másodpercre mártsa a lábait hideg vízbe.
Fontos: a borókát semmilyen formában ne használja terhesség alatt vagy veseelégtelenség esetén!


Citrom - Fertőtlenít, frissít

Durva bőrre: készítsen természetes bőrradírt citromolajjal. Gátolja a kórokozók szaporodását. Különösen azoknak ajánlott, akiknek a dekoltázsán és a hátán sok a pattanás. Így készítheti el: keverjen össze 3 evőkanál magas zsírtartalmú tejfölt 3 evőkanál őrölt mandulával, majd adjon hozzá 3 csepp citromolajat. Tusolás után törölje szárazra a bőrt, és kenje be ezzel a krémmel. Ezután langyos vízzel zuhanyozzon le, és használjon testápolót. Hetente két-három alkalommal végezze el a kezelést.

Ernyedt bőrre: a citromolajos masszázs erősíti a szöveteket, és frissít. Az illatos olaj receptje: keverjen össze 10 csepp citromolajat 100 ml jojobaolajjal. Használat előtt alaposan rázza össze. A keveréket kis adagokban, vékonyan kenje a testére, és hosszú, lágy, simogató mozdulatokkal masszírozza a bőrbe. Használja mindennap, vagy kúraszerűen, két-három héten keresztül.

Feszültségre: egy nehéz nap után, vagy ha nem fog az agya, dörzsölje be a kezét tiszta citromolajjal, és tegye az arcára úgy, hogy letakarja az orrát és a száját. Közben lélegezzen mélyeket. Hamarosan felfrissül.

Citromfű- Oldja a görcsöket, megnyugtat

Merev izmokra: különösen jó egy nehéz nap vagy kiadós edzés után. A citromfüves fürdő ellazítja a merev izmokat, és csökkenti az izomlázat. A fürdő elkészítése: 50 gramm szárított citromfüvet keverjen 1 liter hideg vízbe, és lefedve forralja fel. Szűrje le, és azonnal öntse a fürdővízbe. Legalább 15 percig ejtőzzön a kádban.

Idegességre: gyors segítség, ha összekever 2 cseppnyi citromfűolajat teáskanálnyi mézzel, és lenyeli. Ha folyamatosan ideges, igyon meg naponta 3 csésze citromfűteát. Elkészítése: forrázzon le 2 teáskanálnyi szárított citromfüvet 1 liter forró vízzel. Hagyja lefedve tíz percig, majd szűrje le. Esetleg ízesítheti mézzel.

Gyomorfájdalmakra: a friss citromfű illóolajai oldják a görcsöt, megnyugtatják a gyomoridegeket, és csökkentik a puffadást. Keverje túróba, salátába.

Kakukkfű - Megöli a baktériumokat

Megfázásra: ha utoléri a megfázás, vegyen egy kakukkfüves fürdőt. A minél forróbb fürdővízbe keverjen 10 csepp kakukkfűolajat és 4 evőkanál mézet. Legfeljebb 10 percig maradjon a kádban, különben rossz hatással lesz a keringésére. Mélyen lélegezze be a kakukkfű illatát. Fürdés után tizenöt percig takarózzon be melegen, és pihenje ki magát. Legjobb azonban, ha azonnal ágyba bújik. Egymás után több este ismételje meg a fürdőt.

Pattanásra: naponta legalább háromszor tegyen csepp kakukkfűolajat a pattanásra.

Emésztési gondokra: A kakukkfű fokozza a gyomor működését. Ezért gyakran használja az ételek fűszerezésére frissen vagy szárítva.

Menta - Frissít, hányinger ellen

Sápadt bőrre: hetente kétszer tegyen az arcára mentapakolást. A mentaolajban található mentol javítja az arcbőr keringését, frissít és hűsít. Keverjen össze 2 evőkanál magas zsírtartalmú tejfölt 1-2 csepp mentaolajjal, és vastagon kenje az arcára. A szem környékét hagyja szabadon! Öt perc után mossa le. Vagy: készítsen mentás borogatást. Keverjen 2 csepp mentaolajat 1 liter langyos vízbe. Mártson bele kisebb frottírtörülközőt, csavarja ki, és néhány másodpercig nyomja az arcára. Ismételje meg háromszor. Ezután kenje be a bőrét hidratálós krémmel.

Hányingerre: igyon meg kortyolgatva egy csésze borsmentateát cukor nélkül. Elkészítése: teáskanálnyi szárított borsmentalevelet forrázzon le egy csésze vízzel. Fedje le, és hagyja tíz percig állni. Vagy: ha nem érzékeny a gyomra, cseppentsen 1-2 csepp borsmentaolajat egy kockacukorra, és hagyja lassan szétolvadni a szájában.

Muskátli - Rendezi a hormonháztartást

Dagadt hajlatokra: a menstruáció előtt sok nő végtagjai megdagadnak. Megoldás az olajkeverék –10 csepp muskátliolajból és 100 ml jojoba- vagy szezámolajból-. Jól rázza össze, mielőtt bekeni vele a testét. Először a lábát, majd a kezeit, végül pedig a hasát, fenekét és melleit masszírozza meg lágy mozdulatokkal. Mindezt végezze el naponta; kezdje a kúrát egy héttel a menstruáció előtt.

Feszülő mellekre: segít a muskátliolajos, meleg vizes borogatás. Keverjen össze 8 csepp muskátliolajat 1 liter meleg vízzel. Kisebb frottírtörülközőt vizezzen be, csavarja ki, és tegye a mellére. Hagyja rajta, amíg kihűl. Ismételje meg háromszor egymás után. Reggel, este.

Zsíros bőrre: az arcbőr megtisztítása után használjon muskátliolajos arcszeszt. Tisztítja a bőrt, és csökkenti csillogását. Egy csésze langyos vízbe tegyen 2 csepp muskátliolajat, és keverje jól össze. Mártson bele egy vattapamacsot, és alaposan mossa meg vele az arcát.

Száraz bőrre: keverjen össze 10 csepp muskátliolajat 50 ml avokádó- vagy mogyoróolajjal. Minden másnap –a megszokott éjszakai krém helyett- ezzel kenje be a bőrét, és körkörös mozdulatokkal alaposan masszírozza be. Erősíti, és csodálatosan lággyá teszi a bőrt.

Rozmaring - Fokozza a vérkeringést, frissít

Alacsony vérnyomásra: reggel és este igyon meg egy csésze rozmaringteát. Így készítse: csészényi hideg vízbe szórjon 1 teáskanálnyi szárított rozmaringot, forralja fel, és azonnal szűrje le.

Fáradt lábakra: kenje be vagy borogassa be a lábait rozmaringos alkohollal. Keverjen össze 50 gramm rozmaringot 2,5 dl 70%-os alkohollal. Hagyja tíz napig állni, majd szűrje le.

Fáradékonyságra: zuhanyozás helyett vegyen fürdőt. Keverjen a fürdővízbe 10 csepp rozmaringolajat és 4 evőkanál mézet. A víz csak langyos legyen! Tíz percnél tovább ne maradjon a kádban.
Fontos: a rozmaringos fürdő nagyon élénkít, ezért ne elalvás előtt alkalmazza.

Rózsa - A bőr csodaszere

Érzékeny bőrre: a baktériumölő rózsaolaj megnyugtatja a bőrt, és ellenállóbbá teszi. Keverjen össze 10 csepp rózsaolajat 50 ml mandulaolajjal. Vékonyan kenje a bőrére, és laza, körkörös mozdulatokkal masszírozza be. Éjszakai krém helyett használja hetente két-három alkalommal.

Szennyezett bőrre: tisztítsa meg arcát, és frissítse fel rózsavízzel (készen kapható a gyógyszertárakban, drogériákban). Öntsön belőle keveset egy vattapamacsra, vagy töltse pumpás üvegbe, és úgy használja.

Fáradt szemre: hűtse le a rózsavizet, mártson bele két vattapamacsot, és tegye a szemére. Hagyja rajta tíz percig.

Zsálya - Gyulladások, pattanások ellen

Pattanásos bőrre: jót tesz hetente egy-két alkalommal a zsályás gőzfürdő. Ehhez maréknyi szárított zsályalevelet szórjon 1 liter vízbe, és forralja fel. Öntse nagy lábasba, hajoljon fölé, takarja le a fejét törülközővel, és kb. 10 percig maradjon így.

Zsíros bőrre: naponta egyszer permetezze be a bőrét zsályás tonikkal. Receptje: főzzön erős ginsengteát (1 liter vízhez 2 filter tea), és keverjen bele 3 csepp zsályaolajat. Töltse egy pumpás üvegbe, és máris kész a tonik.
Fontos: egy hét alatt használja el!

Izzadásra: igyon meg naponta háromszor egy csésze erős zsályateát. Keverjen 2 teáskanálnyi szárított zsályalevelet 1 liter vízbe, és forralja fel. Azonnal szűrje le, és háromfelé elosztva igya meg.

Zsíros hajra: a zsályás ecetes öblítés gátolja a faggyúképződést. Keverjen össze 1 liter langyos vizet 2 evőkanál almaecettel és 2 csepp zsályaolajjal. Miután megmosta a haját, ezzel öblítse le. A keveréket használja hetente kétszer, és legalább egy hónapon keresztül.

Érzékeny fogínyre: keverjen össze 1 csepp zsályaolajat 1 pohár vízzel, és fogmosás után ezzel öblögessen. Segít akkor is, ha gyulladás keletkezik a szájban vagy a garatban.


A felsorolt növényeket, olajakat megvásárolhatja gyógyszertárakban, reform- és bioüzletekben. Ha nem kapja meg azonnal, rendelje meg. Kérésre biztosan beszerzik.

Gondosan tartsa be az előírt adagokat. A növényekben levő hatóanyagok már kis mennyiségben is hatásosak.

Terhes nők és allergiára hajlamosak ne alkalmazzák az aromaterápiát!

Szellemgyógyászat - Reiki

Betegség
Mindannyiunknak van valami betegsége, eltérése az egészségestől. Minduntalan arra törekszünk, hogy egészségesek legyünk, de cselekedeteink által (melyek nem mindig tudatosak) még inkább betegebbé válunk. A körforgás addig áll fenn, amíg abban a hitben élünk, hogy ez az egy életünk van, s ez alatt az idő (élet) alatt kell mindent elérnünk, megvalósítanunk. Minden csak a Föld materiális szintjén működik, ami szem számára látható, kéz számára érinthető. Míg rá nem eszmélünk, ennek értelmetlenségére, addig a lélek a test és a felhalmozott cselekedetek (karmák) fogja és megbetegítője.
Amikor a lélek felébred, ráébred hallhatatlanságára minden korlát, akadály, blokk feloldódik, eltűnik. Végtelen energiafolyam részévé válunk, tudatunk tiszta, korlátlan. Cselekedeteink nem öncélúak, nincs konfliktus. Egység van, Egész-ség. Nincs „egyén” ego, így nincs trauma, betegség. Jelen lét van. Nincs múlt, nincs jövő csak JELENLÉT. ITT, és most egyedül csak ez van. A betegség nem más, mint út az egészséghez, a teljességhez. A betegséget ezért nem szabad kerülni, szőnyeg alá seperni, titkolni. El kell fogadnunk, szembe kell néznünk vele. A betegség figyelmeztet arra, hogy változnunk kell, valamit nem csináltunk jól eddig. Az önemlékezéssel, analitikus meditációval, relaxációval felfedhetjük a valós problémáinkat. Amikor ennek értelmét, összefüggéseit megértjük, megfelelően értékeljük, akkor jövünk rá igazán arra milyen nagy érték, lehetőség számunkra a betegség.
Minden betegségnek üzenete, jelentése van, ami más-más mondanivalóval bír. Értelmeznünk kell ezeket az üzeneteket. Hisz minden betegségnek más a jellege, tünetei, eltérő életviteli, problémára hívja fel a figyelmet. A test soha sem egészséges, vagy beteg. A test tudatunk, érzéseink, gondolataink, félelmeink materiális megjelenése az anyagban. A testben leképeződnek helyes-helytelen tudati információink. A fizikai test és tudat összehangolt működését, harmóniáját nevezzük egészségnek. Amikor ez felborul, akkor következik be a betegség állapota. A gyógyulást, gyógyítást ezért a tudat, lélek harmonizálásával kell kezdeni.
A betegségek főbb csoportjai:
-  érzelmi – indulati (vágyak, gyűlölet, harag, irigység, félelmek) pl.: torok problémák, gyomorfekély
-  környezeti (elfojtások, agresszív uralkodás a másikon) pl.: bőrgyógyászati problémák, hajhullás
- karmikus (testi hibák, örökletes betegségek): véletlen szövődmények magzati korban illetve gyerekkorban
„Mint ahogyan a madár sem tud elszakadni az árnyékától, úgy a lények sem tudnak elszakadni a betegségeiktől a tudatlanságuk miatt. Minden betegség egyetlen okra vezethető vissza, s ez a tudatlanság. A tudatlanság három fő méregből áll. Ezek a vágy, gyűlölet és a tompaság. Ezek okozzák az ártó-szél, az ártó-tűz és ártó-víz betegségeket.”

Víz – érzelem, érzelmek
Tűz – vágy, gyűlölet, düh, harag
Szél – gondolat, gondolatok

 Minden betegség, sérülés, fertőzés nem jelenlétből, zavaros érzelmekből, zavaros tudatállapotból indul ki. Elhanyagolással, figyelmetlenséggel párosulva halálos betegséggé is fejlődhet. Minden betegség vizsgálatánál fel kell tárni annak hátterét (környezet, gondolatok, vágyak, fantáziák). Ugyanis ezek nem megélése, kiélése, elfojtása, felhalmozása indítja be a betegséget és hozza létre a torzulásokat fizikai szintünkön (testünkben).
Minden betegség és hozzá tartozó tünet újabb kihívás az egyén számára (és a környezet számára is). Más-más fokozattal, terheléssel, tanulási feladattal. Szintünktől függően ezek néha igen nagy fájdalmakkal járnak. Fokozatonként nő a nyomás és a szenvedés. Az egyén megértésétől, nyitottságától, szorgalmától függ a rá váró szint. Minél jobban ellenáll, nem foglalkozik az üzenettel, feladattal, annál nagyobb a nyomás, hogy váltson irányt, foglalkozzon önmagával, környezetével.
A betegség tagadása, agresszív el nem fogadása mélyebb fizikai szintre, elváltozásra készteti a testet. Hisz a test egy tükör. Tükrözi a bennünk zajló, kavargó folyamatokat, eseményeket, megéléseket. Gyakran érezzük előre, hogy valami készül, lappang bennünk, még mielőtt megjelenne a fizikai szinten. Ekkor könnyebb még visszaállítani a harmóniát.
Önismerettel, önképzéssel képesek vagyunk szellemi, illetve érzelmi szinten rendezni a problémát. Ha a betegség fizikai szinten megjelent, akkor arra kel törekedni, hogy elfogadjuk, megértsük ezt az új állapotot. Amennyiben ez nem így történik, energiát és időt veszünk el a probléma megértéstől, feldolgozásától.
Eluralkodik rajtunk a pánik, összezavarodunk, egyre távolabb kerülünk a betegség eredeti okától. Kialakul bennünk a betegségtudat, amely folyamatosan termeli az energiát, mellyel blokkoljuk saját testünk gyógyulását.
Minden gyógyítási technika, eljárás során fontos a komplex szemlélet, mely a betegség okát, jelenét és esetleges következményeit vizsgálja. Szembe kell nézni önmagunkkal, kezünkbe kell venni saját sorsunkat, gyógyulásunkat, mert senki nem tud meggyógyítani minket. Mi teremtettük meg a betegséget s a betegség okát, s ezért mi magunk vagyunk csak képesek ezen változtatni. Segítséget, útmutatást kérhetünk, kaphatunk, de helyettünk más nem oldhatja meg ezeket a feladatokat. Hisz ha nem jól „vizsgázunk” újra betegek leszünk azzal a különbséggel, hogy nehezedik a nyomás, halmozódik a feladat a betegség.

A Gyógyítóról:
Feladatunk a szüntelen tanulás, nyitottság, mély együttérzés, empátia. A gyógyítás is egyfajta negatív karma ledolgozása. Sorsszerű kapcsolódás a beteg – gyógyító között. Elmúlt életek összefonódása valamilyen szinten. Az sem véletlen, hogy a gyógyító mire szakosodott, milyen betegség típussal foglalkozik, dolgozik.
A gyógyító hatásfoka, képesség arányos szellemi érettségével. Az is igaz, az sem véletlen ki hova kerül, milyen gyógyítóhoz. Hiteleshez vagy kóklerhez. Érdemeink, szellemi igényeink, tapasztalási fokozatunknak megfelelően kapjuk a segítséget, a gyógyítót. Gyógyító – gyógyított egyaránt tapasztal és tanul képességeikhez mérten.
A Keleti világban az arány a következő: 70% megtapasztalás, 30% elmélet. A Nyugati világban 30% a gyakorlat, 70% az elmélet. Az itt élők nagy része szerint ez így is van. Az élet viszont nem ezt igazolja. Elméletben nem élvezhetjük a virág illatát, az étel ízét, szerelmünk csókját.
A Keleti orvoslás szerint a testünket figyelve megérthetjük belsőnk üzeneteit, segélykérő felhívásait. Figyeljünk tehát oda!


A BETEGSÉGEK LELKI OKAI


Miről árulkodik a testünk?

Minden betegségnek üzenete, jelentése van, ami más-más mondanivalóval bír. Értelmeznünk kell ezeket az üzeneteket. Hisz minden betegségnek más a jellege, tünetei, eltérő életviteli, problémára hívja fel a figyelmet. A test soha sem egészséges, vagy beteg. A test tudatunk, érzéseink, gondolataink, félelmeink megjelenése a szervezetünkben. A testben leképeződnek helyes-helytelen tudati információink. A fizikai test és tudat összehangolt működését, harmóniáját nevezzük egészségnek. Amikor ez felborul, akkor következik be a betegség állapota. A gyógyulást, gyógyítást ezért a tudat, #lélek harmonizálásával kell kezdeni.

A lelki eredetű vagy pszichoszomatikus betegségek

Ha a #betegségeket, mint jelképeket tekintjük, könnyebben megérthetjük a lelkünkben sokszor elnyomott problémákat, és ezzel máris sokat segíthetünk a gyógyulási folyamatban. Ha a betegséget csak tünetileg kezeljük, illetve elnyomjuk gyógyszerekkel, a probléma nem fog megszűnni, újra előtör valahol. Testünk betegségeit csak lelkünk problémáinak feloldásával együtt van értelme gyógyítani.
Az elfogadás, és a #szeretet megelőzi a betegségeket, vagy harmóniát teremtve, sokat segíthet a gyógyulásban. Elvezet az egészséghez, a szó szimbolikus és valós állapotához is.

Testrészeink, szerveink

Baloldal problémái: szív, érzelmek (a fejen megfordul)
Boka fájdalma: a realitástól való eltávolodás
Jobb oldal: ész, racionalizmus

Fej: irányítás, gondolkodás, racionalizmus
Fog: agresszió, vitalitás
Fogíny: ősbizalom
Fül: engedelmesség, meghallgatás, a belső hangra figyelés
Gerinc: egyenesség, őszinteség, emberség
Gyomor: befogadás
Haj: szabadság, hatalom, saját terület határai, antenna, külső inger felvétel
Has: egzisztenciális félelmek
Kéz: felfogás, cselekvés, tenyér-kézfej kettősség
Könyök: elhárítás
Köröm: agresszió
Lábfej: gyökerek, ősökhöz való viszony, röghöz kötöttség
Máj: méregtelenítés, felismerés, védelem a károsnak vélt dolgoktól, a tapasztalatok beépítése, világnézet
Nyak: az értelem és érzelem összekapcsolója
Orr: emóciók, büszkeség
Száj: befogadás, kommunikáció, kapcsolat a külvilággal
Szem: közvetlen információ az agyról, gondolkodásról (az agy kilátszó része), "a szem a lélek tükre"
Szív: érzelmi központ, szeretet
Térd: alázat, befelé fordulás, túl nagy erőkifejtés általában a cukorbetegek, vesebetegek, elhízottak, mindhárom típusú betegség a szeretettel, kapcsolattal van összefüggésben.
Tüdő: szabadság, kapcsolat a külvilággal, kommunikáció, vitalitás
Váll: a terhekhez való viszony

A különböző betegségek és tünetek milyen problémát jelentenek?

Ájulás: Menekülés a valóságból
Alacsony vérnyomás: felelősségtől való félelem. Nem kockáztat, nem használja ki a határait
Allergia: Elfojtott agresszió, az allergén által szimbolizált tulajdonság túlzott hárítása.
Álmatlanság: Félelem a haláltól és a teljességet igénylő odaadástól, a védtelenség és tehetetlenség érzése
Asztma: hárítja a külső szennyezett hatásokat, többet szeretne kapni mint amennyit adni tud
Bőrbetegségek: elszigeteltség érzése, gyengéd kapcsolat igénye
Csonttörés: kényszerű változás, belső merevség és ellenállás a változásokra
Elhízás: raktározás, bizonytalan jövőkép
Emésztés: befogadás, beépítés, feldolgozás, rendszerezés
Fájdalom: figyelemfelhívás, amelyik szervet érinti, annak a területnek szimbolikus jelentését figyelembe véve
Fojtó érzés: szorongások
Gerincferdülés: egyik oldala hangsúlyosabb
Gyulladás: belső konfliktus, nem tud feldolgozni egy problémát
Hányás: befogadás probléma, elutasítás, undor valamitől
Hasmenés: egzisztenciális félelem
Heg: egy lelki sérülés tartósan nyomot hagy
Herpesz a szájon: undorodik valamitől
Húgyhólyag: pszichés nyomás, érzelmi telítettség, "altesti sírás"
Ínhüvelygyulladás: blokkolt cselekvés
Inzulinhiány (diabetes): a cukor=szeretet nem tud beépülni a sejtekbe, a vérben felhalmozódik, igényli a szeretetet, de nem tudja feldolgozni, nem él teljes életet
Kancsalság: egyoldalú látásmód
Kényszeres evés: vitális ingerhiány, életvágy
Kóros soványság: élettagadás, a nemiség elfojtása, bűntudat
Köhécselés: nem meri kimondani a véleményét, de jelzi, hogy van
Kötőhártya gyulladás: nem tudja kinyitni a szemét, fájdalmat okoz valaminek a belátása
Nátha: el akar zárkózni a külvilágtól, kommunikációtól
Orrdugulás: gát az érzelmek felé
Orrvérzés: önfeláldozás
Pajzsmirigy alul működés: elzárkózás a haláltól, lassítás
Pajzsmirigy túlműködés: ijedtség, stressz, zavaros jövőkép
Pikkelysömör: páncélképzés, sebezhetőségtől való félelem
Rák: a rákos sejt mi magunk vagyunk, ahogy a sejt saját elgondolásait követi, átalakítva a környezetét, magához hasonlóvá teszi, terjeszkedik, a saját szűk környezetét pusztítja, hiányzik az egységtudat, úgy érzi, nincs szüksége a környezetére, a saját egóját nem tudja feladni, még a szeretetben sem, félreértelmezett szeretet, görcsös ragaszkodás, átlagonfelüliség-tudat
Rövidlátás: (többnyire fiatalkorban) önismereti kérdések, bizonytalan jövőkép, homályos célok, "közelebbről szemügyre venni"
Szédülés: bizonytalanság, ingatagság
Székrekedés: odaadás probléma, a méregtől szabadulás problémája
Távollátás: (általában idősebb korban) távolságtartás, a széles látókörűségre
Vérszegénység: passzivitás, bizonyos életenergiát nem hajlandó felvenni, beépíteni
Viszketés: ingerlékenység, a tudatában van valami, ami ingerli, a vakarással keresgéli, mi lehet az.


MIT ÜZEN NEKEM A BETEGSÉGEM? MIT ÜZEN NEKEM A SZERVEIM?
Negatív élethelyzetben az ego így teszi fel a kérdést: "Miért éppen én?"
A szeretetteljes Hit által a kérdés változik:
 "Mi a tanulság számomra? Mit kell változtatnom az életemen?"
A válaszok a tudatunkon belül vannak, és szellemi vezetőink segítenek elérni őket.
Meg kell tanulnunk saját belső hangunkra figyelnünk, hogy megtaláljuk a választ, változtatni tudjunk életünkön és hogy magunkat, valamint a körülöttünk lévő világot tudatosabban szemléljük. A tudatosság az első lépés a változás és a gyógyulás folyamatában.
A #szeretet a legcsodálatosabb #gyógymód. A megbocsátás pedig a szeretet előfeltétele.
Ha megbocsátunk önmagunknak és másoknak, ez csaknem minden gondunkat orvosol. Nyisd meg hát a szívedet és fogadd be a szeretetet, a világegyetem legfontosabb erejét.